The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Shop
Moda - Emperor Ocean Blue (⌀43 ↕74)
- Article number
- 6OBEM1483
- Suitable for outdoor use all year round
- Provides a unique look, each pot is handmade
- Handles frost, no off-season hassle
In stock
(39psc)
Within 10 working days
- %Buy 2 for €194.75 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6OBEM1483 |
|---|---|
| Qty per pallet | 10 |
| Weight | 7.000000 |
| Series | Moda |
| Structure | Ribbed |
| Recycled material | no |
| Handmade | yes |
| Diameter (cm) | 43 cm |
| Height | 70-80cm |
| Diameter | Ø 40-50cm |
| Pot opening | 32 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | yes |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | yes |
| Waterproof | No |
| Documentation 1 | View catalogue |
| Documentation 2 | View catalogue |
FAQ
Customer Questions
No Questions

