The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Low
stock
stock
Shop
London Plus - Structure (⌀50 ↕125)
- Article number
- 6PFC06610
- Reduces waste, made from 100% recycled material
- Suitable for outdoor use all year round
- Shop smarter: pot and plant in one stop
- Save 15% when bought with a plant
- Durable materials for long-term use
Out of stock
- %Buy 2 for €1,300.55 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6PFC06610 |
|---|---|
| Qty per pallet | 8 |
| Weight | 27.000000 |
| Series | London Plus |
| Delivery time | Within 10 working days |
| Structure | Roughed |
| Recycled material | yes |
| Handmade | no |
| Diameter (cm) | 50 cm |
| Height | 90-200 cm |
| Diameter | Ø 30-59 cm |
| Pot opening | 32 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | no |
| With lighting | no |
| Raised base | yes |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | yes |
| Waterproof | Yes |
FAQ
Customer Questions
No Questions
