The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Shop
Lechuza Quadro - Anthracite ( ↔43 ↖43 ↕40)
- Article number
- 6LECV4340
- Suitable for outdoor use all year round
In stock
(16psc)
Within 10 working days
- %Buy 2 for €117.80 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6LECV4340 |
|---|---|
| Qty per pallet | 30 |
| Weight | 4.000000 |
| Series | Lechuza Quadro |
| Structure | Smooth |
| Recycled material | no |
| Handmade | no |
| Height | 30-40cm |
| Diameter | Ø 40-50cm |
| Pot opening | 38 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | no |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | no |
| Waterproof | No |
| Documentation 1 | View catalogue |
FAQ
Customer Questions
No Questions

