The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Shop
Laos - Emperor Ochre (⌀44 ↕55)
- Article number
- 6LAOR4380
- Suitable for outdoor use all year round
- Provides a unique look, each pot is handmade
- Handles frost, no off-season hassle
In stock
(18psc)
Within 10 working days
- %Buy 2 for €234.65 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6LAOR4380 |
|---|---|
| Qty per pallet | 10 |
| Weight | 42.500000 |
| Series | Laos |
| Structure | Ribbed |
| Recycled material | no |
| Handmade | yes |
| Diameter (cm) | 44 cm |
| Height | 50-60cm |
| Diameter | Ø 40-50cm |
| Pot opening | 29 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | yes |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | yes |
| Waterproof | No |
FAQ
Customer Questions
No Questions

