The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Shop
Humus - Pot Terra (⌀20 ↕23)
- Article number
- 6LIMHUPT3
- Reduces waste, made from 100% recycled material
- Suitable for outdoor use all year round
- Provides a unique look, each pot is handmade
- Handles frost, no off-season hassle
- Preserves appearance, scratch and break resistant
In stock
(10psc)
Within 10 working days
- %Buy 2 for €38.95 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6LIMHUPT3 |
|---|---|
| Qty per pallet | 126 |
| Weight | 6.000000 |
| Series | Humus |
| Structure | Roughed |
| Recycled material | yes |
| Handmade | yes |
| Diameter (cm) | 20 cm |
| Height | 20-30cm |
| Diameter | Ø 0-20cm |
| Pot opening | 19 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | no |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | yes |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | yes |
| Waterproof | Yes |
FAQ
Customer Questions
No Questions

