The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Shop
Baq Dune Partner Beige 48x75cm
- Article number
- 6DUNBE21C
- Suitable for outdoor use all year round
- Provides a unique look, each pot is handmade
- Shop smarter: pot and plant in one stop
- Save 15% when bought with a plant
- Durable materials for long-term use
Out of stock
- %Buy 2 for €342.00 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6DUNBE21C |
|---|---|
| Qty per pallet | 8 |
| Weight | 6.500000 |
| Series | Baq Dune |
| Pot's colour | Beige |
| Structure | Ribbed |
| Pot form | Oval |
| Recycled material | no |
| Handmade | yes |
| Height (cm) | 75 cm |
| Diameter (cm) | Ø 40-50cm |
| Height | 60-89 cm |
| Diameter | Ø 30-59 cm |
| Including liner | No |
| Pot opening | 37 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | yes |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | no |
| Waterproof | No |
| Documentation 1 | View catalogue |
FAQ
Customer Questions
No Questions

