The information below is required for social login
Accedi
Clienti registrati
Creare un nuovo account
Password dimenticata

Negozio
Baq Metallic Silver leaf - Globe Elevated Matt Coffee (with liner + foot) (⌀48 ↕45)
- Numero articolo
- 6MTLC48CB
The Metallic collection has an elegant and refined look. These handmade planters are completely covered with silver leaf and finished with a layer of lacquer. Each model comes with a matching waterproof liner, or is completely waterproof itself.
This coffee brown planter comes in a globe shape and is elevated from the ground which minimizes exposure to dirt from the ground. It is elegantly finished with a glossy look. To add to its functionality, it is fitted with a waterproof liner.
- Aspetto unico, ogni vaso è fatto a mano
Non disponibile
- %Acquista 2 a 370,50 € ciascuno e risparmia 5%
Perché scegliere le piante artificiali Green4Ever?
- Ampia scelta di piante e alberi artificiali
- Solo prodotti di alta qualità e dall'aspetto naturale
- Articoli disponibili per l'ordine immediato
- Garanzia di rimborso
Maggiori informazioni
| Numero articolo | 6MTLC48CB |
|---|---|
| Qtà per pallet | 8 |
| Peso | 10.000000 |
| Series | Baq Metallic Silver leaf |
| Struttura | Smooth |
| Forma del vaso | Con piedi |
| Materiale riciclato | no |
| Fatto a mano | yes |
| Altezza (cm) | 45 |
| Diametro (cm) | 48 cm |
| Altezza | 40-50cm |
| Diametro | Ø 40-50cm |
| Apertura del vaso | 33 cm |
| Incluso le ruote | no |
| Con foro di drenaggio | no |
| Con illuminazione | no |
| Base rialzata | no |
| Resistente a graffi e rotture | no |
| Posizione | Indoor |
| Resistente al gelo | no |
| Impermeabile | Sì |
| Documentation 1 | View catalogue |
FAQ
Domande dei clienti
Nessuna domanda

