The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Shop
Fusion - Pot White (⌀32 ↕31)
- Article number
- 6DMP2582W
- Unique look, each pot is handmade
In stock
(5psc)
within 5 - 8 working days
- %Buy 2 for €99.75 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6DMP2582W |
|---|---|
| Qty per pallet | 30 |
| Weight | 5.500000 |
| Series | Fusion |
| Structure | Smooth |
| Recycled material | no |
| Handmade | yes |
| Diameter (cm) | 32 cm |
| Height | 30-40cm |
| Diameter | Ø 30-40cm |
| Pot opening | 25 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | no |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor |
| Frost resistant | no |
| Waterproof | No |
FAQ
Customer Questions
No Questions

