The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Shop
Fiberstone - Monique L Black (⌀43 ↕12)
- Article number
- 6FSTMOB43
- Unique look, each pot is handmade
- Handles frost, no off-season hassle
- Suitable for outdoor use all year round
In stock
(2psc)
within 5 - 8 working days
- %Buy 2 for €57.86 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6FSTMOB43 |
|---|---|
| Qty per pallet | 84 |
| Weight | 1.600000 |
| Series | Fiberstone |
| Structure | Smooth |
| Recycled material | no |
| Handmade | yes |
| Diameter (cm) | 43 cm |
| Height | 10-20cm |
| Diameter | Ø 40-50cm |
| Pot opening | 41 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | no |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | yes |
| Waterproof | Yes |
| Documentation 1 | View catalogue |
FAQ
Customer Questions
No Questions

