The information below is required for social login
Sign In
Registered Customers
Create New Account
Forgot Password

Low
stock
stock
Shop
B-round - Globe (⌀62 ↕49)
- Article number
- 6BRD1091W
- Unique look, each pot is handmade
- Shop smarter: pot and plant in one stop
- Save 15% when bought with a plant
- Durable materials for long-term use
- Handles frost, no off-season hassle
In stock
(2psc)
Within 5-8 working days
- %Buy 2 for €297.35 each and save 5%
Why choose Green4Ever artificial plants?
- Wide selection of artificial plants and trees
- Only high-quality, lifelike products
- Items shown are available for immediate order
- Money-back guarantee
More Information
| Article number | 6BRD1091W |
|---|---|
| Qty per pallet | 7 |
| Weight | 3.000000 |
| Series | B-round |
| Delivery time | Within 5-8 working days |
| Structure | Smooth |
| Recycled material | no |
| Handmade | yes |
| Diameter (cm) | 62 cm |
| Height | 30-59 cm |
| Diameter | Ø 60-89 cm |
| Pot opening | 40 cm |
| Including wheels | no |
| With drainage hole | no |
| With lighting | no |
| Raised base | no |
| Scratch and break resistant | no |
| Location | Indoor, Outdoor |
| Frost resistant | yes |
| Waterproof | No |
FAQ
Customer Questions
No Questions
