The information below is required for social login
Anmelden
Registrierte Kunden
Create New Account
Passwort vergessen

Shop
Baq Polystone Plain - Couple Natural (⌀80 ↕80)
- Artikelnummer
- 6POSPO040
The planters in our Polystone collection come in an authentic stone look that is derived from the material they are made from. They are made from polystone, a material made of a mixture of plastic and ground limestone. While this material is externally similar to natural stone, it’s also surprisingly lightweight.
This pot's simplicity makes it a great choice for minimalists. Its subtle brown color allows it to complement most spaces quite easily. Its base is firm which provides extra support for the planter.
- Einzigartiger Look, jeder Topf ist handgefertigt
Nicht auf Lager
- %Kaufe 2 für je € 532,00 und spare 
Warum Kunstpflanzen von Green4Ever?
- Breite Auswahl an Kunstpflanzen und Bäumen
- Nur hochwertige, naturgetreue Produkte
- Gezeigte Artikel sind sofort bestellbar
- Geld zurück Garantie
Weitere Informationen
| Artikelnummer | 6POSPO040 |
|---|---|
| Menge pro Palette | 2 |
| Gewicht | 2.000000 |
| Series | Baq Polystone Plain |
| Struktur | Smooth |
| Topfform | Oval |
| Recyceltes Material | no |
| Handgemacht | yes |
| Höhe (cm) | 80 |
| Durchmesser (cm) | 80 cm |
| Höhe | 70-80cm |
| Durchmesser | Ø 75-100cm |
| Topföffnung | 71 cm |
| Inklusive Räder | no |
| Mit Drainageloch | no |
| Mit Beleuchtung | no |
| Erhöhter Boden | no |
| Kratzer- und bruchfest | no |
| Standort | Indoor |
| Frostbeständig | no |
| Wasserdicht | Nein |
| Documentation 1 | View catalogue |
FAQ
Kundenfragen
Keine Fragen

